Održan prigodni program povodom Valentinova

Autor: Milena Cvitan, 14. 2. 2014.

Povodom Valentinova u našoj školi se već 14 godina obilježava Dan zaljubljenih i ove godine grupa od 30-tak učenika osmislila je prigodan program.

U školi smo održali 13. veljače radionicu na temu Uloge žene / muškarca u vezi.

Sedmero učenika i sedmero učenica različitih programskih usmjerenja (2. htt, 3. thk i 4. htt razreda) sudjelovalo je na četvrtastom stolu, a moderator same radionice bila je psihologinja Vilma Bednar, uz asistenciju prof. Anta Lešića i Milene Cvitan. Naziv „Četvrtasti stol „ tj. stol kao takav sa svojim uglovima, simbolizira moguće konflikte koji se javljaju u partnerskoj vezi.

Na početku same radionice zapisivale su se asocijacije vezane za pojmove „muškarac“ i „žena“ i  definirao pojam ljubavi. Potom je uslijedila prezentacija učenika u kojoj su se dotaknuli teme ljubavi s vjerskog aspekta, različitih definicija, poezije vezane uz ljubav, percepcije različitih uloga muškaraca, odnosno  žena.

Nakon prezentacije učenika uslijedila je rasprava, a učenici su vrlo aktivno sudjelovali u diskusiji izražavajući oprečna mišljenja. Razgovaralo se o dominaciji muškarca ili žene u vezi, dogovorenih uloga, te stereotipima koji su uvjetovani odgojem, tradicijom, ali i učinkom medija.

Zaključili smo da se danas mijenjaju vrijednosti koje su nekada postojale, te se time  promijenila i uloga žene, odnosno muškarca koja je danas manje raspoznatljive. Zbog toga se i događaju brojni konflikt u vezama, a nažalost i rastave, koje su današnje vrijeme sve brojnije. Mlade su osobe zbunjene, između tradicionalnih uloga i preuzimanju novih uloga koje nameće moderan način življenja.

14. veljače, održali smo prigodan program u školi i školskom dvorištu.

Love Express, školski poštari obilazili su razrede dok su učenici pisali anonimne ljubavne poruke koji su zatim dostavljali određenoj osobi. Ispred Škole održavao se prigodan program sa sljedećim aktivnostima: prva aktivnost je bila potezanje „ Ljubavnog lastika“ u kojom je sudjelovala  muška, odnosna ženska ekipa po principu potezanja konopa. Pobijedila je ženska ekipa kojoj su učenici kavalirski prepustili pobjedu. Druga aktivnost je bila „ Susret po slučaju“. Imena učenika izvlačila su se slučajnim odabirom, a  učenici i učenice su  dobivali različite nagrade za zajednički izlazak. Zahvaljujemo sponzorima i  različitim ugostiteljskim objektima za podršku.

Učenici 3. htt razreda Nensi Trivunović Sorgo i Emil Zakinja sudjelovali su u radio emisiji na Radio Centru Poreč u kojoj su rekli ponešto o događanjima u našoj školi povodom Valentinova.

Tijekom cijelog tjedna učenici su pisali haiku poezije ( na nastavi hrvatskog, njemačkog, engleskog i talijanskog jezika), a u prilogu možete pronaći nekoliko  uradaka.

Priloženi dokumenti:
HAIKU.pdf (52.06 KB)
LJUBAVNE_PORUKE.pdf (501.50 KB)

Održan prigodni program povodom Valentinova

Autor: Milena Cvitan, 14. 2. 2014.

U školi smo održali 13. veljače radionicu na temu Uloge žene / muškarca u vezi.

14. veljače, održali smo prigodan program u školi i školskom dvorištu.

Priloženi dokumenti:
HAIKU.pdf (52.06 KB)