Dani otvorene nastave u porečkom Crvenom Križu

Autor: Milena Cvitan, 25. 3. 2014.

Tema ovogodišnjih Dana otvorene nastave na kojima su učenici Srednje škole Antona Štifanića gostovali u Crvenom križu Poreč bila je povezanost škole, gradskih udruga i institucija. Predavanja su održana u dvije skupine sa profesoricom Lindom Laković Baretinčić.

53 učenika iz triju razreda sudjelovala su u radu dviju radionica s predavačicama Vesnom Janko Finderle i Ladom Laković, a teme su bile upoznavanje s Crvenim križem, njegovim djelatnostima i volonterstvom, te Trafficking - trgovanje ljudima na kojoj su djeca naučila kakve ih opasnosti vrebaju, kako se zaštititi kad traže posao, smještaj za fakultet, kada putuju itd.

Nakon predavanja učenici su upoznali prostorije Crvenoga križa, prošli su kroz skladište s rabljenom odjećom, obućom, hranom, invalidskim pomagalima gdje im je objašnjen način rada s korisnicima te humanitarnim i socijalnim programom. Uz aktivno sudjelovanje na radionicama, neka su se djeca pridružila volonterima.

Koordinatorica: Linda Laković Baretinčić

Dani otvorene nastave u porečkom Crvenom Križu

Autor: Milena Cvitan, 25. 3. 2014.

Koordinatorica: Linda Laković Baretinčić