Dan hitne pomoći

Autor: Milena Cvitan, 5. 5. 2014.

30. travnja 2014. godine učenici naše škole uz pratnju profesora sudjelovali su u edukaciji o pružanju prve pomoći na Trgu slobode, koja je bila organizirana povodom obilježavanja Dana hitne pomoći RH.

Vozilo hitne pomoći i stručni tim porečke Ispostave Hitne medicinske pomoći vođen liječnicom Martinom Rojnić na Trgu slobode boravio je od 9 do 11 sati. Demonstrirali su građanima načine oživljavanja, postavljanje unesrećenog u bočni položaj, načine imobilizacije i davali korisne savjete o metodama i tehnikama pomoći unesrećenima u našem svakodnevnom neposrednom okruženju, a koje mogu uvelike povećati šansu za spašavanje života do dolaska hitne pomoći. Stručni tim porečke HMP uključivao je građane u vježbe masaže srca, davanje umjetnog disanja na lutci te stavljanja unesrećenog u bočni položaj za što su se javljali dobrovoljci među okupljenim građanima. Ekipa hitne pomoći pokazala je unutrašnjost vozila najmlađim polaznicima porečkih vrtića, pustila im sirenu vozila te ih uključila u vježbe na lutci čime su mališani i odgojiteljice bili oduševljeni.

Mnogobrojni okupljeni građani s oduševljenjem su podržali skup iskazujući kako je ovo dobar način povezivanja građana i stručnih timova hitne pomoći te odlična prilika za učenje ili obnavljanje znanja o pružanju hitne pomoći unesrećenima. Skup su posjetili gradonačelnik Edi Štifanić i zamjenica gradonačelnika Nataša Basanić Čuš. Učenici naše škole pokazali su veliki interes za edukacijom u pružanju prve pomoći te sudjelovali u vježbama.

Dan hitne pomoći

Autor: Milena Cvitan, 5. 5. 2014.