Posjet Domu za odrasle psihički bolesne osobe u Brkaču

Autor: Josip Klarić, 2. 12. 2008.

U petak, 27. studenog 2008. skupina učenika naše škole posjetila je Dom za odrasle psihički bolesne osobe u Brkaču. Posjet je organizirala vjeroučiteljica prof. Mirna Bunčić.
Učenike je dočekala ravnateljica Doma, gospođa Milena Hrvatin i predstavila im djelatnost ove vrijedne ustanove. Uslijedila je sveta misa na kojoj su se učenici pridružili korisnicima Doma. Nakon duhovne okrepe, zabava! Pjevački zbor Doma priredio je kratki, ali veoma emotivan koncert, dok su dvije štićenice pročitale svoje pjesme posvećene uglavnom životu u Domu i osoblju koje se skrbi za njih.
Posjetitelji su imali prilike obići društvene prostorije, blagovaonicu, radionice, ali i prostorije za medicinsku njegu,  kao i sobe u kojima su štićenici smješteni. Dom je impresionirao svojom uređenošću, opremljenošću, ali još daleko više ljubavlju i entuzijazmom kojim se osoblje posvećuje bolesnim osobama. Na kraju posjeta, svi su dobili poklone iz radionice i suvenirnice Doma, a kuhinjsko je osoblje priredilo domjenak.
Dom su posjetili učenici: Renato Šćulac, Sara Štefanić, Tina Brajković, Nikol Zović, Luana Lakošeljac, Martina Dorčić, Zvonimir Kulušić, Luigi Jugovac i Robert Pranjić. Uz profesoricu Bunčić, u pratnji su bili ravnateljica Vesna Baranašić, suradnica u nastavi Anita Pranjić i profesor Josip Klarić.

Pogledajte i nekoliko fotografija.

Posjet Domu za odrasle psihički bolesne osobe u Brkaču

Autor: Josip Klarić, 2. 12. 2008.

Pogledajte i nekoliko fotografija.