Proglašeni pobjednici Nagrade Laurus nobilis

Autor: Milena Cvitan, 11. 5. 2015.

U Istarskoj sabornici u petak, 8. svibnja 2015. godine proglašeni su dobitnici Nagrade Laurus nobilis. Učenik 3. htt razreda Rendy Radin osvojio je nagradu za svoj rad „Per mi un caffe“ pisan na istro-venetskom dijalektu.

Svečanost su vodile Karla Sorčić i Marina Žužić, a cijelo su zbivanje upotpunili svojim nastupom obogatili Karla Sorčić, učenica 6. razreda harmonike Umjetničke škole Poreč i Kvartet gitara Umjetničke škole Poreč u sastavu: Rei Anzur, Kristian Kranjec, Luka Rakovac i Denis Kavazović te dragi gosti, iz prijateljskoga grada Zaboka, dobitnici Nagrade Gjalski za srednjoškolce i njihovi mentori.

Prosudbeni odbor činili su profesorica Blaženka Đermadi, Ester Grubica, Nevenka Mandić, Milena Cvitan i Anči Ritossa Blažević.

Nagrađeni učenici su: Aneli Sošić, 8. razred, OŠ Kaštelir, Tiziana Brčić, 5. razred, TOŠ/SEI Bernardo Parentin, Poreč, Dora Hrelja, 1. razred jezične gimnazije, SŠ Mate Balote i Rendy Radin, 3. HTT, TUŠ Antona Štifanića.
Pohvaljeni učenici su: Karla Sorčić, 7. razred, TOŠ/SEI Bernardo Parentin, Gaia Modrić, 6. a razred, OŠ Poreč Ines Samardžić, 8. razred, OŠ Joakima Rakovca, Sv. Lovreč, Davor Žufić, 8. a razred, OŠ Tar-Vabriga, Carlo Žužić, 7. razred, TOŠ/SEI Bernardo Parentin, Poreč, Elizabet Radovan, 8. razred, TOŠ/SEI Bernardo Parentin, Poreč, David Terlević, 4. razred opće gimnazije, SŠ Mate Balote, Anamarija Sokač, 1. razred jezične gimnazije SŠ Mate Balote, Angela Knapić, 1. razred jezične gimnazije SŠ Mate Balote, Karla Matić, 2. a razred ekonomskog programa SŠ Mate Balote i Elisa Sošić, 4. razred jezične gimnazije SŠ Mate Balote.

Laureatima ovogodišnjeg natječaja Laurus nobilis dodijeljena je „Nagrada Laurus nobilis“, poklon bon za kupnju knjiga, koju im je uručila, u ime Grada Poreča, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti, socijalnu skrb i zdrastvenu zaštitu, gospođa Vesna Kordić.

Radovi ovih mladih autora bit će tiskani u zbirci PoZiCa, koja donosi najbolja literarna ostvarenja učenika osnovnih i srednjih škola triju prijateljskih gradova na natječajima: Mala nagrada Gjalski i nagrada Gjalski za srednjoškolce u Zaboku, natječaj Grada Crikvenice te porečka Nagrada Laurus nobilis.

Čestitke našem učeniku, a u prilogu pročitajte njegov rad.

Priloženi dokumenti:
Radin,_Per_mi_un_cafe.docx (20.47 KB)

Proglašeni pobjednici Nagrade Laurus nobilis

Autor: Milena Cvitan, 11. 5. 2015.

Čestitke našem učeniku, a u prilogu pročitajte njegov rad.

Priloženi dokumenti:
Radin,_Per_mi_un_cafe.docx (20.47 KB)