Maturalno putovanje

Autor: Silvana Vlačić, 16. 10. 2015.

Na maturalac smo se uputili 30.8.2015. u 22:00 sata. Na izletu je sudjelovalo 50 učenika naše škole te dvije nastavnice, Darija Vuletić Slamar i  Lidija Čargonja. U autobusu su nam se pridružili učenici te nastavnici trgovačke škole iz Buja, što nam se prvo nije svidjelo, ali kasnije se pretvorilo u najbolju stvar ikad. Putovali smo već 14 sati kada smo se napokon iskrcali u Munchenu. Tu smo bili 2 sata i nismo uspijeli vidjeti mnogo jer je za razgled grada potrebno i nekoliko tjedana. Na svu sreću imali smo najboljeg mogućeg vodiča Marka, kao i vozače, pa su nam razgledavanja i vožnju učinili mnogo lakšim. Nakon Munchena smo krenuli u razgled logora Dachau u kojemu smo hodali bez vodiča te su neki vidjeli i doživjeli sve za razliku od nekih koji su tražili najbližu klupicu na kojoj će malo odrijemati. Ubrzo nakon logora uputili smo se u prenoćište (hostel) u Berlinu. Prva noć je prošla veselo i bez većih nezgoda. Radnici hotela su bili susretljivi i uspjeli smo se zabaviti. Drugi dan smo razgledavali centar Berlina i učili o njegovoj povijesti i kulturi. Nakon cjelodnevnog hodanja i divljenja koje su izazvale berlinske ljepote opet smo krenuli u hostel “odmoriti”. Sljedeće jutro smo od odmaranja bili još umorniji, ali smo s velikim uspjehom obavili letimični razgled Berlina i fascinantnog berlinskog zida. Oko 14:00 sati smo se uputili za Dresden gdje smo bili svega dva sata, a onda krenuli za Prag i na putu uspjeli malo odmoriti, ali u pravom smislu riječi. Sljedeća 4  dana proveli smo razgledavajući Prag, te upoznali njegov dnevni, ali i noćni život. Jedan je bio bolji od drugog. Prag je bio predivan preko dana, a i noćni je život  pokazao svoje čari. Posjetili smo klubove Mecca i Huny Buny te smo jedan dan partijali na brodu na rijeci Vltavi. Predzadnji dan smo posjetili mjesto Karlovy Vary, a zadnji i Beč. Maturalac je bio pomalo naporan, ali je definitivno bio nezaboravno i jedno od najboljih iskustava u životu svih učenika. Sklopili smo nova prijateljstva s učenicima raznih škola iz Hrvatske, a ponajviše s učenicima iz Buja. Sve što mogu reći je da želim ponoviti ovaj maturalac još deset puta i dalje mi ne bi dosadio!

Vanessa Peruničić, 4. htt

Maturalno putovanje

Autor: Silvana Vlačić, 16. 10. 2015.

Vanessa Peruničić, 4. htt