Održan Eko dan

Autor: Silvana Vlačić, 28. 10. 2015.

Eko projektni dan i ove je godine održan 21. listopada. Ovogodišnja tema bila je Fauna Istre, a realizirali su je nastavnici putem predavanja, radionica, prezentacija i terenskom nastavom.

Pogledajmo i PLAKAT.

U školi su učenici imali prilike čuti o Fauni Istre tijekom predavanja Viktora Stinge Peruska Iz Instituta „Ruđer Bošković“, a iz Instituta za poljoprivredu i turizam gošće predavačice bile su  Ana Čehić i Ivana Horvat koje su govorile o temi Pčelarstvo i med.  O medu u prehrani govorila je Kristina Šumberac, a o pčelarstvu nekad i danas Petar Banko.

Učenici su se upoznali s faunom kao dijelom turističkog proizvoda, faunom priobalja, ugroženim istarskim vrstama, uzgojem ribe u Limskom kanalu, dok je dio učenika proveo dan na terenskoj nastavi. Tako su učenici 2. i 3. htt na pješačenju u Oprtalj i Grožnjan upoznali identifikacijske simbole faune u istarskoj heraldici, a učenici 4. thk, 3. kon i 2. kuh posjetili su Ornitološki rezervat gdje su imali prilike čuti predavanje Korada Korlevića. Tijekom dana u dvorani Žatika održan je malonogometni turnir na kojem su sudjelovale muške ekipe iz svih razreda. Koordinatorice Eko dana bile su profesorice Daria Škrinjar i Linda Laković Baretinčić.

Održan Eko dan

Autor: Silvana Vlačić, 28. 10. 2015.

Pogledajmo i PLAKAT.